Jazyková výchova pro cizince

Školka s jazykovou výchovou pro cizince a logopedickou prevencí

V naší mateřské škole klademe velký důraz na rozvoj jazykových kompetencí. Z tohoto důvodu náš program zahrnuje dva vzájemně propojené prvky: jazykovou výchovu pro cizince a logopedickou prevenci.

Jazyková výchova pro cizince

V naší mateřské škole je zapsána také řada dětí, jejichž rodiče jsou cizinci. Těmto dětem pomáháme zvládnout mluvený český jazyk, aby pak mohly bez obav z jazykové bariéry nastoupit na základní školu.

Logopedická prevence

Správné zvládnutí jazyka samozřejmě není důležité jen pro cizince, ale pro všechny děti ze všech jazykových a kulturních prostředí. K podpoře schopnosti plynule komunikovat v českém jazyce jsme proto zavedli projekt logopedické prevence.

Cílů projektu logopedické prevence je celá řada. Děti učíme správnému dýchání, intonaci a tempu řeči. Provádíme speciální před-artikulační a artikulační cviky. Malé dívky a chlapce vedeme k rozvoji řeči, díky čemuž získávají schopnost srozumitelného a plynulého vyjadřování. Obohacujeme jejich slovní zásobu, v rámci her se zaměřujeme na zlepšování schopností v oblasti sociální komunikaci.

Kurzy logopedie a naše zaměření logopedické školky pomůže vašemu dítěti dosahovat studijních úspěchů už od raného věku.

• Měšická 822
  • Bašť
  • 250 65
  • mapa

Kontaktní osoby

• Po 7:0018:00
  • Út 7:0018:00
  • St 7:0018:00
  • Čt 7:0018:00
  • 7:0018:00
  • Máme právě otevřeno

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete zde.